Ana Sayfa / Çocuk Parası Bilgileri / Çocuk Parası Sorgula?

Çocuk Parası Sorgula?

Çocuk parası sorgulamasının yatıp yatmadığını öğrenmek artık çok kolay. Bu işlemi evinizden, iş yerinden veya herhangi bir yerden takip edebilirsiniz. Bunun için gerekli olan şey iş akış başvurusu yapmak ve beklemek. Bundan sonra ara ara e devlet sitesini cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan ziyaret ederek çocuk parasının yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Genellikle başvurudan sonra 3 ay içerisinde ödeme yapılmaktadır.  E devlette bulunan çocuk parası öğrenme ekranından ne kadar para alacağınız ve paranın nereye yattığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Çocuk parasının yattığı her ne kadar e devlette görünse de bazı kuruluşlara hemen yansımamaktadır. Onun için para yattıktan sonra birkaç gün bekledikten sonra parayı çekmeye gitmeniz daha sağlıklı olacaktır.

 

Çocuk Parası Sorgulaması Nereden Yapılır?

Çocuk parası almak isteyen kişiler gerekli şartları sağladıktan sonra çocuk parası sorgulamasını www.turkiye.gov.tr adresinden sorgulama yapabilirler veya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri ya da Sosyal Güvenlik Kurumu merkezlerinden sorgulama yaptırarak çocuk parası başvuru sonuçlarını sorgulayabilirler. E-Devlet olarak bilinen turkiye.gov.tr adresine şifre ile girilebilmektedir. E-Devlet şifresini de PTT şubelerine nüfus cüzdanı ile başvurarak alınır. Başvuru sırasında cüzzi bir miktar ücret alınmaktadır. Şayet e imza veya mobil imza kullanıyorsanız PTT şubelerine gidip şifre almaya gerek kalmadan E devlete mobil imza veya e imza şifreniz ile de girebilirsiniz.

 

Çocuk parası sorgula

Bir önceki yazımız olan Çocuk Parası Nereden Alınır? başlıklı makalemizde Çocuk parası yardımı ve doğum yardımı nerden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.


hakkında admin

Benzer Haber

Çocuk Parası Kaç Yaşına Kadar Ödeniyor

Çocuk parası dediğimiz ve devlet tarafından maaşlara ilave edilen bir yardım bulunmaktadır. Bu yardım çalışanlarda …

kulehaber.com+3 site daha

1 Yorum

  1. Her iki ayda bir çocuk parası alıyorum. Yaklaşık iki üç yıldır. Ama bu ay yatmadi. Neden olabilir acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir