Ana Sayfa / Bilgi Bankası / 2019 PYBS Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek ?

2019 PYBS Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Pybs bursları ne zaman verilecek 2019, pybs bursları ne zaman ödenecek, pybs bursları ne zaman, pybs bursları ne zaman yatacak 2019, pybs bursları ne zaman verilecek 2019, pybs burs ücretleri 2019, yeni pybs burs ücretleri 2019, dpy bursları ne zaman yatacak 2019, dpy bursları ne zaman yatacak 2019

PYBS bursu alacak olan öğrenciler belli olduktan sonra pybs bursu ne zaman ödenecek soruları sık sık sorulmaya başladı. Çünkü bu bursu alacak öğrencilerin ailelerinden yardım almadan rahatlıkla öğrenim hayatlarını sürdürebilecekler. Bu nedenle bu bursun yatma tarihi öğrenciler için oldukça önem arz etmektedir.

Birçok mecra da dolaşan haberlere göre pybs bursu ayda bir mi ödenecek konusu konuşulmaktadır. Alınan bilgilere göre pybs bursları ayda bir yatırılacaktır. Daha ilk yıl olması sebebi ile bazı arkadaşlar bu bursların aylık yatmadığı halen üç aylık yattığı konusunda öngörü de bulunup, kendi çektikleri hesap bilgilerini gönderiyor. Fakat bu 3 aylık bursun 1 aya düşürülmesi daha yeni bir olay olduğu için zamanla oturacaktır bu ödeme konusu da. 2018-2019 dönemi başlangıcından itibaren tüm ödemeler düzenli bir hale getirilecektir ve bugün 15 Ocak 2019 tarihi olduğu için hiçbir ödeme konusunda sorun olmadığı aşikardır.

PYBS Bursu ne kadar aylık 234,70 TL‘dir.

PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak?

Devlet tarafından maddi durumu düşük fakat zeki öğrencilere verilen Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı ödeneği her sınava girip sınav dan başarılı notu alan her öğrenciye öğrenim hayatını sürdürdüğü müddetçe verilmektedir. Bu nedenle öğrenciler bu bursu alabilmek için pybs bursluluk sınavına girmekte ve bu sınavı kazandıktan sonra aylık olarak burs almaya başlamaktadırlar.

BUNA BAKTINIZ MI?  Heyet Raporu Nasıl ve Nereden Alınır?

Her yıl verilen bu burs genellikle bankalara ayın ilk haftası gönderilir. Fakat bankalardan bu parayı ortalama 2 hafta gecikmeli çekebilirsiniz. Daha fazla bir erken çekme gibi ihtimaliniz bulunmamaktadır. Bu süre belli olduktan sonra her ay aynı ayın gününde paranızı çekebilirsiniz. Örneğin bu ay ayın 20.günü para hesabınıza yattı ise ertesi ayda aynı gün yatacaktır. Bu düzene girmesi ilk ödemeyi almanızdan sonra başlayacaktır.

PYBS Bursu Kaç Yıl Verilir?

Pybs bursu kaç yıl verilir sorusu bu bursu kazanan öğrenciler ve öğrencilerin aileleri tarafından oldukça merak edilen konuların başında geliyor. Öğrenci bursu kazandığı yıldan itibaren bu bursu almayı hak eder. Eğer öğrenci 5. sınıf da bu bursu almaya hak kazandı ise 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıfta bu bursu alacaktır. Bu burs eskiden yılda 4 kez veriliyordu. 3 ayda bir veriliyordu, 3 aylık burs 1 ayda verilmiş oluyordu fakat sadece yılda 4 kez alınabiliyordu.

BUNA BAKTINIZ MI?  Genel Sağlık Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yeni yönetmelik ile birlikte bu burslar aylık olarak verilmektedir. Buna göre öğrenci lise son sınıf bitene dek aylık olarak bu bursu alma hakkına sahiptir. Öğrenim hayatını daha önce bitirmesi durumunda bu burs kesilecektir.

Yıllara Göre Burs Ücretleri;


2019 yılında aylık burs ücreti 234,70 TL

2018 yılında burs ücreti: 648,04 TL (3 Aylık)

2017 yılında burs ücreti: 613,15 TL

2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL

2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL

2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL

2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL


UYARI: Bu yazının tüm hakları cocukparasi.com'a aittir. "www.cocukparasi.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©

hakkında Nisanur Yıldız

Benzer Haber

Heyet Raporu Nasıl ve Nereden Alınır?

Genellikle bir kurum tarafından istenilen ve kişi hastalık durumunu gösteren resmi belgeye heyet raporu denir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir