Ana Sayfa / Çocuk Parası Bilgileri / Çocuk Parası Sorgulama

Çocuk Parası Sorgulama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...

Çocuk parası her anneye verilen bir ödenektir. Bu ödenek her çocuk için verilmektedir. Eğer çocuk parası sorgula işlemi yapmak istiyor iseniz başvuru işlemlerini tamamlamış bir durumdasınız demektir. Bu durumda yapmanız gereken çocuk parası ne durumda olduğunu öğrenmek olacaktır. Bu durumda aşağıda ki işlemleri yaparak çocuk parası sorgula işlemi yapabilirsiniz ve de buna göre işlem yapabilirsiniz.

Çocuk Parası Sorgulama

Bu işlem için aşağıda yer alan sorgulama çeşitleri ile çocuk parası sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Size uygun olan seçenek ile çocuk parası sorgulama işlemi yapabilir ve de yeni doğan çocuk parası yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Sorgulama

Yeni doğan bebeğe ait çocuk parası yatıp yatmadığını öğrenmek için yapılması gereken e-Devlet üzerinden sorgulama işlemi yapmak olacaktır. Eğer halen e-Devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın postaneye giderek 2 TL karşılığında bu şifreyi alabilirsiniz. Aldıktan sonra şifreyi güncellemeniz ve yeni bir telefon numarası girmeniz gerekmektedir. Şifreniz ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yaparak çocuk parası sorgulama işlemi gerçekleştirebilir ve sonuca göre işlem yapabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden çocuk parası sorgulamak için TIKLAYIN

Ptt Şubelerinden Sorgulama

Ptt şubelerinde çocuk parası yatıp yatmadığını sorgulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken size en yakın postaneye giderek, kimlik numaranız ile başvurmak olacaktır. Bu başvuru işlemi sonucunda size bir bilgi verilecektir.

PTT ile sorgulama için TIKLAYIN

Alo 170 ile Sorgulama

Telefon ile yapacağınız arama sonucu paranın yatıp yatmadığını öğrenmek anlamına gelmektedir. Telefon üzerinden 170 numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz. Bu çağrı numarası ile çocuk parası yatıp yatmadığı veya çocuk parası ile ilgili tüm bilgileri buradan edinebilirsiniz. Çocuk parası genel de hesabınıza gecikmeler ile birlikte ortalama 30 ile 45 gün içerisinde yatmaktadır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Genellikle başvurudan sonra 3 ay içerisinde ödeme yapılmaktadır.  E devlette bulunan çocuk parası öğrenme ekranından ne kadar para alacağınız ve paranın nereye yattığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Çocuk parasının yattığı her ne kadar e devlette görünse de bazı kuruluşlara hemen yansımamaktadır. Onun için para yattıktan sonra birkaç gün bekledikten sonra parayı çekmeye gitmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Güncelleme: 18.08.2018


hakkında admin

Benzer Haber

doğum yardımı sorgulama 2018

Kimler Çocuk Parası Alabilir

Ülkemiz, Anayasa 'sında da belirtildiği sosyal bir hukuk devletidir. Dolayısıyla Anayasa, ülkeyi  yönetenlere  bu  anlamda …

1 Yorum

  1. Her iki ayda bir çocuk parası alıyorum. Yaklaşık iki üç yıldır. Ama bu ay yatmadi. Neden olabilir acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir