Dul Maaşı Ne Kadar?

Bu yazımızda Dul Maaşı Ne Kadar? hakkında bilgiler yer almaktadır. Her yıl değişen dul maaşı belli oldu. Detayları incelemek için aşağıda ki başlıkları okuyabilirsiniz.

Düzenli olarak ödemesi yapılan, sosyal yardımlardan biri de dul maaşı, dul olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alma hakkına sahip oldukları bu maaşın ne kadar olduğu her yıl önemle beklenen haberlerden biridir. Bugün sizlere bu konu da dul maaşı ne kadar olduğu  hakkında detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz. Eğer dul maaşı alıyor iseniz sitemize her yıl düzenli olarak girerek yenilenen dul maaşları hakkında bilgi alabilirsiniz. Editörler maaş değiştiği anda sitemize ekleyecektir.

Devlet tarafından belirlenen şartlar sağlanması durumunda dul kalan kadınlara verilen bu maaş oldukça değerli noktalara ulaştı. Dul kalan bir kadın bir bakanı olup olmadığı veya kalacağı bir yer olup olmadığı gözetilmeksiniz tüm dul kalan kadınlara dul maaşı verilmektedir.

2019 Dul Maaşı Ne Kadar?

Her yıl düzenli olarak değişen bu maaş, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da artış gösterdi. Kadınların hayatlarını devam ettirebilmesi için küçük dahi olsa katkı sağlayacak bu yardım Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eli ile verilmeye devam etmektedir. Verilen bu yardım tutarı 2018 duş maaşı 500 TL yardım yapılmakta idi. 2019 dul maaşı  550 TL olarak ödemesi yapılacaktır.

Geçmiş Yıllarda Dul Maaşları

2019 yılı dul maaşı 550 TL
2018 yılı dul maaşı 500 TL

Eğer sizinde bir çocuğunuz var ise çocuk yardım parası alabilirsiniz. Bu para ihtiyaç sahibi aileler için oldukça önemli ve değerli bir tutardadır.

Çocuk Parası Sorgulama

Doğum İzni Kaç Gün?

Sigortam Yatıyor Mu?

 


Güncelleme: 29.04.2019

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir