Ana Sayfa / Bilgi Bankası / Ptt Saat Kaçta Açılıyor, PTT Kaçta Kapanıyor?

Ptt Saat Kaçta Açılıyor, PTT Kaçta Kapanıyor?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

PTT, 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan bir devlet kurumudur. Kurum Osmanlı Devleti’nde Tanzimat Fermanı yayınlandıktan sonra haberleşme amacı ile kurulmuştur. İlk şubesi İstanbul’da Yeni Camii avlusunda Postahane-i Amire adı ile açılmıştır.

Kısaltma, Posta ve Telgraf Teşkilatı isminin baş harflerinden oluşmuştur. Temelde postacılık, bankacılık ve lojistik hizmetleri vermektedir. Şubeler PTT çalışma saatleri içerisinde çeşitli ödemeler, para yatırma ve çekme, maaş ödemesi, telgraf ve mektup gönderme, yurt içi ve yurt dışı kargo, e-devlet şifresi alma, trafikle ilgili ödemeler ve diğer birçok ödemenin yapıldığı bir kurumdur. Bu nedenle de gün içerisinde birçok ziyaretçisi bulunmaktadır.

Ziyaretçiler için PTT kaçta açılıyor ve PTT kaçta kapanıyor önemli bir detaydır. PTT genel müdürlüğü Ankara’da bulunmaktadır. Bilgi almak için 444 1 788 numarası ile veya info@ptt.gov.tr adresi aracılığıyla iletişime geçilebilir. Çocuk parası alırken PTT ile işlem yapılır. (Ayrıntılı bilgi için bakınız->  ptt çocuk parası sorgulama)

PTT Çalışma Saatleri 2019

Birçok işlemin pratikçe gerçekleştirilebildiği şubelerde ziyaretçilerin en çok merak ettiği konu PTT kaçta açılıyor ve PTT kaçta kapanıyor sorusu üzerinedir. Genel uygulanan yasal PTT çalışma saatleri, hafta içi PTT kaçta açılıyor sorusu için, her gün sabah 08:30 ve PTT kaçta kapanıyor için ise akşam 17:30’dur.

BUNA BAKTINIZ MI?  Doğum İzni Ne Kadar, Kaç Gün?

Çalışanlar PTT çalışma saatleri içinde, 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle yemeği molasında oldukları için 1 saat süreyle öğle vakitlerinde hizmet verilmemektedir. Bu çalışma saatleri bazı il ve ilçelerin durumuna göre kış aylarında akşam 16:30’a kadar olabilmektedir.

PTT Haftasonu Açık Mı?

Hafta içi mesailerinden, hafta sonu PTT çalışma saatleri farklıdır. Her bölgenin merkez şubeleri haricinde hafta sonları PTT hizmet vermemektedir. Bu noktada, hafta sonları için de PTT kaçta açılıyor ve PTT kaçta kapanıyor sorularına cevap; yalnızca Cumartesi günleri için sabah 08:30 ve öğlen 13:30 arasıdır. PTT ile sigorta işlemleri de yapabilirsiniz. Eğer sigortanız sona erdi ise bunu öğrenebilir ve işsizlik maaşı almak için başvuru yaptıktan sonra PTT’ye giderek her ay işsizlik maaşı alabilirsiniz. (Ayrıntılı bilgi için bakınız->  sigorta)

PTT çalışma saatleri 2019 yılı itibari ile yukarı da ki belirtilen şekildedir. Herhangi bir değişiklik olması durumunda hızlı bir şekilde bu konu üzerinden paylaşılacaktır.

BUNA BAKTINIZ MI?  Genel Sağlık Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

İçindekiler


UYARI: Bu yazının tüm hakları cocukparasi.com'a aittir. "www.cocukparasi.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©

hakkında Nisanur Yıldız

Benzer Haber

2019 PYBS Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek ?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2019, pybs bursları ne zaman ödenecek, pybs bursları ne zaman, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir