Ptt Saat Kaçta Açılıyor, PTT Kaçta Kapanıyor?

PTT kaçta açılır, PTT açılış saati, PTT kaçta kapanır, PTT kapanış saati ve tüm detayları inceledik ve sizler için hazırladık. İşte tüm detaylar…

PTT, 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan bir devlet kurumudur. Kurum Osmanlı Devleti’nde Tanzimat Fermanı yayınlandıktan sonra haberleşme amacı ile kurulmuştur. İlk şubesi İstanbul’da Yeni Camii avlusunda Postahane-i Amire adı ile açılmıştır.

Kısaltma, Posta ve Telgraf Teşkilatı isminin baş harflerinden oluşmuştur. Temelde postacılık, bankacılık ve lojistik hizmetleri vermektedir. Şubeler PTT çalışma saatleri içerisinde çeşitli ödemeler, para yatırma ve çekme, maaş ödemesi, telgraf ve mektup gönderme, yurt içi ve yurt dışı kargo, e-devlet şifresi alma, trafikle ilgili ödemeler ve diğer birçok ödemenin yapıldığı bir kurumdur. Bu nedenle de gün içerisinde birçok ziyaretçisi bulunmaktadır.

Ziyaretçiler için PTT kaçta açılıyor ve PTT kaçta kapanıyor önemli bir detaydır. PTT genel müdürlüğü Ankara’da bulunmaktadır. Bilgi almak için 444 1 788 numarası ile veya info@ptt.gov.tr adresi aracılığıyla iletişime geçilebilir. Çocuk parası alırken PTT ile işlem yapılır. (Ayrıntılı bilgi için bakınız->  ptt çocuk parası sorgulama)

PTT Çalışma Saatleri 2019

Birçok işlemin pratikçe gerçekleştirilebildiği şubelerde ziyaretçilerin en çok merak ettiği konu PTT kaçta açılıyor ve PTT kaçta kapanıyor sorusu üzerinedir. Genel uygulanan yasal PTT çalışma saatleri, hafta içi PTT kaçta açılıyor sorusu için, her gün sabah 08:30 ve PTT kaçta kapanıyor için ise akşam 17:30’dur.

Çalışanlar PTT çalışma saatleri içinde, 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle yemeği molasında oldukları için 1 saat süreyle öğle vakitlerinde hizmet verilmemektedir. Bu çalışma saatleri bazı il ve ilçelerin durumuna göre kış aylarında akşam 16:30’a kadar olabilmektedir.

PTT Haftasonu Açık Mı?

Hafta içi mesailerinden, hafta sonu PTT çalışma saatleri farklıdır. Her bölgenin merkez şubeleri haricinde hafta sonları PTT hizmet vermemektedir. Bu noktada, hafta sonları için de PTT kaçta açılıyor ve PTT kaçta kapanıyor sorularına cevap; yalnızca Cumartesi günleri için sabah 08:30 ve öğlen 13:30 arasıdır. PTT ile sigorta işlemleri de yapabilirsiniz. Eğer sigortanız sona erdi ise bunu öğrenebilir ve işsizlik maaşı almak için başvuru yaptıktan sonra PTT’ye giderek her ay işsizlik maaşı alabilirsiniz. (Ayrıntılı bilgi için bakınız->  sigorta)

PTT çalışma saatleri 2019 yılı itibari ile yukarı da ki belirtilen şekildedir. Herhangi bir değişiklik olması durumunda hızlı bir şekilde bu konu üzerinden paylaşılacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir